Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Parafia Łekno

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie
23 maja, 2023
Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy (04.06. 2023)
4 czerwca, 2023
Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie
23 maja, 2023
Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy (04.06. 2023)
4 czerwca, 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1/ Msze święte w tym tygodniu będą sprawowane: poniedziałek, wtorek, środa o 17.00 a w sobotę o godz. 18.00.

a/ poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt;

b/ środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

c/ czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

d/ sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3/Intencje mszalne:

Niedziela (04.06.2023)

8.30. za ++ Halinę, Janusza, Edwarda, Henryka z rodziny Fronczak.

Dobre 10.00. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Żywego Różańca i Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej.

11.30. Za + Henryka Faryniarz w 16 rocznicę śmierci.

4/ Nabożeństwa majowe i czerwcowe rozpoczynają się w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą świętą. W niedziele o 11.15.

5/ W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6/ W czwartek Dzień Dziecka. Ofiarujmy dzieciom dar serdecznej modlitwy.

7/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Przypominamy, że w tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

8/ Proszę o przygotowanie się do przeżywania Uroczystości Bożego Ciała w czwartek (8.06.2023). Tradycyjnie proszę poszczególne mieszkańców miejscowości: Dobrego i Małego Dobrego; Kazimierza Pomorskiego i Niegoszczy; Łekna i Mączna; Będzina i Będzinka o przygotowanie ołtarzy.

9/ Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udziela w dniu 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

10/ Na spłatę zadłużenia za prace przy alei na Uroczystość Bożego Ciała i porządkowanie palcu za kościołem zebraliśmy 2.000 zł. Pozostało jeszcze 8.600 zł. Za tydzień będzie zbierana na ten cel dodatkowa ofiara po Mszy świętej.

11/ Wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie alei Bożego Ciała z serca dziękuję.

12/ Zachęcam do modlitwy o łaskę zdrowia dla ks. prof. Dominika Kubickiego.

13/ Do nabycia „Gość Niedzielny”. Cena 10 zł.

14/ W razie potrzeby proszę dzwonić pod numer: 660 296 120.