Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła (11.09.2022) – Parafia Łekno

Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła (11.09.2022)

Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła (04.09.2022)
4 września, 2022
Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2022)
31 października, 2022
Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła (04.09.2022)
4 września, 2022
Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2022)
31 października, 2022

Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła (11.09.2022)

1/ W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Jego Ekscelencję bp Edwarda Dajczaka, który na wszystkich Mszach świętych głosi Słowo Boże, a o godz. 11.30. będzie przewodniczył Mszy świętej. O 15.00. Ksiądz Biskup poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oraz wygłosi konferencję ascetyczną. Na tę godzinę zapraszam osoby z wszystkich grup działających w naszej parafii. O godz. 16.00, Ksiądz Biskup spotka się w salce z Radą Duszpasterską i Parafialnym Zespołem Synodalnym.

2/ W poniedziałek (12.09) Ksiądz Biskup poprowadzi katechezę w klasie VIII i spotyka się z gronem pedagogicznym naszej szkoły. Na Mszy świętej o godz. 17.00. Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

3/ Msze święte w tym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do czwartku, o godz. 17.00. Litania do św. Józefa w poniedziałek, do św. Filipa Neri we wtorek, Nowenna do MBNP w środę, w czwartek litania do św. Jana Pawła II, w piątek do św. Andrzeja Boboli, a w sobotę do św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4/ Wspomnienia liturgiczne:

a/ wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma;

b/ środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

c/ czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Pani Skrzatuskiej;

d/ piątek – wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana.

5/ Intencje mszalne:

Niedziela (18.09.2022)

8.30. Za + Annę Szajerską.

Dobre 10.00. W intencji Żywego Różańca.

11.30. Za + Bronisława Zacharek w 10 rocznicę śmierci.

6/ Pamiętajmy w swoich modlitwach o śp. księdzu proboszczu Janie Borzyszkowskim. Zachęcam również do modlitwy o łaskę zdrowia dla ks. Dominika Kubickiego.

7/ Przypominam o zaproszeniu Księdza Biskupa na uroczystości do naszego Sanktuarium w Skrzatuszu, 17 września na Diecezjalne Dni Młodzieży, a 18 września na Pielgrzymkę Diecezjalną. Chętną na wyjazd młodzież proszę o skontaktowanie się z Panią Anną Świątek.

8/ W środę (14.09) będziemy się modlić przed wystawianym Najświętszym Sakramencie za Ukrainę. Celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

9/ Pragnę poinformować, że wrócił do naszego kościoła odrestaurowany witraż. Jest możliwość, że w najbliższej przyszłości zostanie oddane do renowacji całe okno.

10/ Serdecznie dziękuję za okazywaną z Państwa strony życzliwość i wszelkiego rodzaju pomoc, za składane ofiary i dary na plebanię. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w prace porządkowe na przykościelnym cmentarzu. Bóg zapłać!

11/ Dzisiejsza taca przeznaczona jest na sanktuarium w Skrzatuszu.

12/ Do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

13/ W razie potrzeby proszę dzwonić: 660 296 120.

Comments are closed.