Inauguracja roku akademickiego Politechniki Koszalińskiej w kościele pw św. Jana Chrzciciela – Parafia Łekno

Biesiada parafialna już za nami
22 września, 2020
Ważne inf. dotyczące pandemii! (nowe)
16 października, 2020
Biesiada parafialna już za nami
22 września, 2020
Ważne inf. dotyczące pandemii! (nowe)
16 października, 2020

Podczas niedzielnej Mszy świętej w naszym kościele, która odbyła się 4 października o godzinie 11.30 miała miejsce nieoficjalna inauguracja roku akademickiego Politechniki Koszalińskiej.

Zaproszeni przez Radę Parafialną zostali dostojni goście, wśród których byli obecni: JM Rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka, były rektor Politechniki Koszalińskiej (pełniący tę funkcję przez 2 kadencje) prof. Tadeusz Bohdal, dziekan Wydziału Humanistycznego, prof. Michał Polak z rodziną oraz wykładowcy akademiccy: prof. Bogusław Polak, prof. Marek Pogonowski, dr Renata Gabryszak, dr Anna Mrożewska, mgr Anna Golusińska-Ćwiek, mgr Danuta Kurkus. Mszę celebrował ksiądz prof. Zbigniew Werra, proboszcz naszej parafii. Oprawę muzyczną zapewniła Franciszkańska Orkiestra Dęta. Nie zabrakło ciepłych słów, gratulacji i życzeń, przemówień. Wręczono także okolicznościowe upominki i kwiaty. Przedstawiciele absolwentów Politechniki Koszalińskiej z terenu naszej gminy podziękowali władzom uczelni za trud włożony w wykształcenie kolejnych pokoleń studentów. Głos zabrał również wójt gminy Będzino Mariusz Jaroniewski. W trakcie trwania Mszy świętej miał miejsce także moment bardzo doniosły, mianowicie poświęcenie pierwszych różańców dzieci. Po uroczystym nabożeństwie zaproszeni goście udali się na poczęstunek.