Sakrament Bierzmowania – Parafia Łekno
27 grudnia, 2020
Pasterka
31 grudnia, 2020
W dniach 18 i 19 grudnia 2020 roku w naszej parafii 14 osób przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania.

Z powodu pandemii młodzież podzielona została na dwie grupy tym samym odbyły się dwie Msze święte, w czasie których sakramentu udzielił, za zgodą Bp. Edwarda Dajczaka, proboszcz ksiądz dr hab. Zbigniew Werra. Młodzieży towarzyszyli rodzice i najbliższa rodzina. Przedstawiciele rodziców poprosili księdza o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom, z ufnością, że Dary Ducha Świętego, które otrzymają, pomogą im wytrwać w dobrych postanowieniach. Przed błogosławieństwem młodzież w szczególny sposób podziękowała swoim rodzicom za to, że dotrzymali obietnicy danej na chrzcie świętym i doprowadzili ich do dojrzałej wiary.