Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – Parafia Łekno

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
29 maja, 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

1/ Msze święte w tym tygodniu będą sprawowane: w środę o 17.00; a w czwartek o godz. 18.00.

a/środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

b/piątek– wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.

3/Intencje mszalne:

Środa (24.05.2023)

17.00. O łaskę zdrowia dla ks. prof. Dominika Kubickiego z okazji urodzin.

Czwartek (25.05.2023)

18.00. Za + ks. Jana Borzyszkowskiego w rocznicę święceń kapłańskich.

Niedziela (28.05.2023)

8.30. O błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski dla całej rodziny.

Dobre 10.00. Za + Annę Broda, intencja od Jagielskich z Dąbrowy.

11.30. W intencji Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej z Będzina, Kazimierza, Mączna i Łekna.

4/ Nabożeństwa majowe rozpoczynają się w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą świętą. W niedziele i uroczystości o 11.15.

5/ Serdecznie dziękuję za wykonanie prac porządkowych na palcu za kościołem, szczególnie: Paniom Ewie, Sylwii i Zofii oraz Panom Markowi, Konradowi, Aleksandrowi, Stanisławowi, Krzysztofowi, Waldemarowi i Jerzemu – Bóg zapłać. Koszt prac wyniósł 10600 zł. Do tej pory zebraliśmy 300 zł. Uprzejmie proszę do końca miesiąca o wpłacenie pozostałej kwoty, którą musimy oddać osobom, które wyłożyły stosowne środki na zapłatę prowadzonych prac. Można również na ten cel pozyskać środki od tzw. sponsorów, których Państwo zapewne na terenie naszej parafii lub spoza niej znają.

6/ Zapraszam do dalszych prac przy alei do procesji Bożego Ciała wszystkich chętnych. Na chwilę obecną przygotowane miejsce na ołtarz jest przez Kazimierz Pomorski. Dla ciekawości – wykonały go dwie osoby z 176 mieszkańców. Pozostały jeszcze miejsca na trzy ołtarze: Będzinko i Będzino; Łekno, Mączno i Niegoszcz oraz Dobre i Dobre Małe.

7/ W piątek (26.05.2023) Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach.

8/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tym samym do wypełnienia przykazania kościelnego zostały dwa tygodnie.

9/ Zachęcam do modlitwy o łaskę zdrowia dla ks. prof. Dominika Kubickiego.

10/ Do nabycia „Gość Niedzielny”. Cena 10 zł.

11/ W razie potrzeby proszę dzwonić pod numer: 660 296 120.